Kolejka 7: Warta Słońsk - SKP Polonia!

• autor: MKS1945PS, 2013-09-20 19:17

Już w niedzielę 22 września o godz. 14:00 SKP Polonia zagra w Słońsku z miejscową Wartą. Będzie to czwarty wyjazdowy mecz w tym sezonie.

Klub Sportowy Warta został założony w 1948 r. Klub swoją siedzibę ma w Słońsku, który liczy ponad 3000 mieszkańców i leży w powiecie sulęcińskim. Drużyna występowała najwyżej na V szczeblu rozgrywek. W ostatnim sezonie Warta zajęła pierwsze miejsce w klasie okręgowej rezygnując jednak z awansu do IV ligi lubuskiej. W tym sezonie Warta na swoim koncie ma pięć zwycięstw oraz jedną porażkę i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Z drużyną ze Słońska ostatni raz w lidze graliśmy w sezonie 1994/1995. Wtedy to wygraliśmy 2:1 w Słońsku i 3:0 u siebie. Wówczas wywalczyliśmy awans z okręgówki do IV ligi zajmując 1 miejsce. Spotkaliśmy się także w Pucharze Polski (IV runda OZPN Gorzów Wlkp.) w sezonie 2011/2012 gdzie przegraliśmy w Słońsku po dogrywce 1:2.

Stadion i kibice gospodarzy:

Stadion na którym swoje mecze rozgrywa Warta znajduje się w Słońsku przy ulicy Piastowskiej obok Zespołu Szkół. Jego pojemność to 480 miejsc siedzących a wymiary to zaledwie 95 m x 54 m. Kibice gospodarzy nie są zorganizowani i nie prowadzą dopingu.

Wyświetl większą mapę