Polonia - Pogoń: Mecz o mistrzostwo rundy jesiennej!

• autor: poloniaslubice, 2014-10-08 15:34

W niedzielę 12 października o godz. 14:00 Polonia Słubice zagra z Pogonią Krzeszyce w kolejnym meczu o mistrzostwo gorzowskiej A-klasy. Wygrana z drugą w tabeli Pogonią pozwoli nam umocnić się w lidze na pozycji lidera, gdyż przewaga punktowa nad drugim zespołem będzie wynosiła już 6 punktów co pewnie zbliży nas do mistrzostwa rundy jesiennej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten ważny mecz!

Klub Sportowy Pogoń Krzeszyce został założony w 1949 roku. Swoją siedzibę ma w Krzeszycach, które liczą ok. 1500 mieszkańców i leżą w powiecie sulęcińskim. Drużyna w historii najwyżej występowała na piątym szczeblu rozgrywek. W poprzednim sezonie Pogoń spadła z klasy okręgowej zajmując ostatnie miejsce. W tym sezonie nasz rywal tak jak i My walczy o powrót do okręgówki i na chwilę obecną zajmuje 2. miejsce w tabeli z 19 punktami po 6 zwycięstwach, 1 remisie i 1 porażce.

Do pierwszego spotkania doszło w okręgówce w sezonie 2010/11, kiedy Polonia po wycofaniu z 2 ligi w przerwie zimowej dogrywała rundę wiosenną w miejscu swoich rezerw. Spotkanie rozegrane w Słubicach wygraliśmy 2:0. Do kolejnych spotkań doszło w sezonie 2013/2014 podczas fuzji Polonii z SKP. Mecz u siebie jak i na wyjeździe zakończył się zwycięstwem 3:1.