Prośba o przekazanie 1% podatku

• autor: keybiPL, 2015-01-13 09:04

Szanowni mieszkańcy !

Rozpoczął się okres rozliczenia z fiskusem, czyli składania w Urzędach Skarbowych naszych zeznań o wysokości dochodu osiągniętego w 2014 roku. Jest to właściwy moment, aby przypomnieć Państwu o możliwych odliczeniach od podatku. Jednym   z nich jest „wpłata” na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ściślej mówiąc, nie trzeba nic wpłacać tylko w swoim zeznaniu podatkowym we właściwej rubryce wpisać odpowiednie dane organizacji pożytku publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% swojego podatku. W ten oto sposób Urząd Skarbowy przekaże za nas część naszego podatku na organizację, którą wskazaliśmy w swoim zeznaniu podatkowym.

Ze swojej strony, jako osoby działające społecznie na rzecz rozwoju naszych piłkarskich talentów i pomagające młodym piłkarzom w Miejskim Klubie Sportowym zachęcamy Państwa do przekazywania 1% swojego podatku na ten właśnie cel. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na ten gest, wystarczy wpisać w swoim zeznaniu podatkowym (PIT-37) odpowiednie dane w części zeznania pod nazwą:   „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”.

W praktyce wygląda to następująco. W rubrykach:

Numer KRS (poz. 131), wpisujemy: 0000127804.

Wnioskowana kwota (poz. 132): wpisujemy wnioskowaną kwotę, wyliczoną zgodnie        z wskazówkami w PIT-37 (1% podatku   z poz. 126) ........zł

W części J. pozycja 133 Cel szczegółowy 1% zeznania podatkowego wpisujemy koniecznie w całości:

Miejski Klub Sportowy „Polonia” Słubice”.

Przypominamy, że przekazując 1% podatku nikt z Państwa w żaden sposób nie traci na tym finansowo. Ten 1%, zamiast przez innych, może być dzięki Wam spożytkowany na terenie naszego województwa i miasta, za co z góry dziękujemy.

Zarząd MKS „Polonia” Słubice